6 lis 2023

Wydruk 3D

Drukowanie odbywa się w dosyć wysokiej temperaturze
Najlepiej pracować w okularach ochronnych i rękawicach
Jeśli to możliwe, podobne wyposażenie powinien posiadać
Drukowany
Stopy uważa się za jeden z kluczowych elementów, od ich wykonania zależy ogólna stabilność człowieka...Niemniej początkujący konstruktorzy i poczatkujący ludzie miewają z tą częścią ciała niemałe problemy. Stopy są wykonywane zbyt szybko i niedbale, a pierwsze kroki na jeszcze gorących stopach kończą wywrotkami i zwichnięciami, co jeszcze potęguje i tak już niemały naturalny ból powodowany przez wysoką temperaturę. 
Po stopach przychodzi czas na łydki. 
Wykonanie ich jest dosyć proste, niemniej należy nadać im odpowiednią gęstość, a to dlatego, że są odpowiedzialne za podskoki z radości, na które należy przygotować naszego człowieka... 
Wszak chcemy, aby cieszył się swoim plastikowym, ale jednak - życiem. Pamiętając więc o obróbce gęstego materiału zadbajmy o dobranie odpowiedniej temperatury i odpowiedniej odporności na ból przy kształtowaniu umiejętności cieszenia się.
Uda i kolana pozwolą naszej konstrukcji na minimalizację traumy kiedy spadnie, lub ktoś ją rzuci, ale także zapewnią odpowiednią prędkość przy pościgu lub ucieczce... Firmy prześcigają się w produkcji tworzywa pozwalającego na optymalizację wszystkich tych funkcji, należy jednak pamiętać, że półśrodki nigdy nie są idealne, kierujmy się więc myślą, że nasz człowiek będzie albo dobrze biegał, albo dobrze spadał... Sam człowiek, także raczej nie powinien mieć złudzeń.
Nie ma także prostej zależności między kolejną drukowaną częścią, pośladkami, a predyspozycjami ud i kolan. Ostateczną formę otrzyma zaś w trakcie używania, dlatego z punktu widzenia twórcy może pozostać formą z pogranicza prefabrykatu i ostatecznej wersji, a z perspektywy człowieka pewnym przerywnikiem w bólu bycia drukowanym, gdyż z podanych powyżej przyczyn, temperatura druku może być niższa, za to pewność późniejszego bólu wyższa.
Dochodząc do tematu druku tułowia, warto zaznaczyć, iż to druga strefa, przy której nasza konstrukcja może się zdeformować, a nawet zniweczyć, a życie człowieka z banalnych przyczyn lec w gruzach. Kiedy drukuje się zatem tę larwę zakończoną głową i kończynami, należy zwrócić uwagę, żeby w środku zmieściło się drugie, albo taka wielość różnych substancji, iż grozić może pęknięcie... Materiał powinno się więc stosować elastyczny, tak aby cierpiał jak najmniej, zwłaszcza, że z powodów osobistych, biologicznych i społecznych ból z tułowiem będzie nieodłącznie związany. Druk może za to z powodzeniem o tej części zapomnieć, gdyż jego panowanie nad nią jest czysto umowne.
Od góry, czy też z przodu, tułów zakończony jest rękami i głową.
Ręce pełnią rolę istotną, bo chwytną. Bez niej nasz człowiek, będzie w dużej mierze pozbawiony możliwości działania, natomiast złośliwi fachowcy dodają, że także złudzeń z tych działań płynących. Drukujmy je najlepiej nie za duże, niech objęcia będą symboliczne, a dłonie wyciągnięte w błaganiu dyskretne.
Teraz została nam już tylko głowa. Jeśli dotarliśmy do tego miejsca, a nasz ludzik jest stabilny - mogą uspokoić się wszyscy poczatkujący drukarze: głowa nie jest trudnym elementem druku. Trzeba pamiętać głównie o tym, żeby była obła, wystarczy to, żeby z punktu widzenia psychologii pełniła swoją funkcję. Wśród praktycznych rad warto zaznaczyć funkcjonalność oczu umieszczonych z tyłu czaszki, aby człowiek nie musiał zbytecznie odwracać wzroku, a cała głowa niech ma możliwość obracać się o 360 stopni... Człowiek nie będzie miał wtedy potrzeby odwracać się na pięcie, żeby odejść, wystarczy że odwróci (ależ nadmiarowość tego słowa) głowę, a oczy będą w takich sytuacjach godnie spoglądać na opuszczanego. Od strony technicznej postarajmy się głowę wykonywać z materiałów podatnych na obróbkę w niskich temperaturach. Głowa to nawet u człowieka z drukarki część bardzo delikatna i druk będzie związany z dużym bólem.
Przed drukowaniem dużego człowieka spróbujmy zawsze swoich sił na mniejszych modelach, zaoszczędzi to nam materiału, a człowiekowi wrażenia, że zawsze jest nie skończony i pełen usterek.